teisipäev, 18. veebruar 2020

MIS ON TUNNE?
Kui ma olen rääkinud inimestega, siis on nt kahte tüüpi inimesi: Praktikud-realistid ja loome-tunde inimesed. Tavaliselt kui mina räägin, küsin ja kirjeldan, siis mind on alati paigutatud nende esimeste hulka ja vahest veits hurjutatakse, et Arne, mine enda sisse ja tunneta maailma. Mina pole neist aru saanud ja mida aeg edasi, sain ma aru, et mingit Selgeltnägemist ega Tunnetamist pole olemas. On, aga Teist Pidi.
Lugu peab saama piisavalt lühike, et ma jõuaks selle ära kirjeldada.
TUNNE - loetakse mentaalseks tegevuseks, mis pidavat toimuma inimese sees ja enamuste arvates mitte ajus ehk mõistuses, vaid südames ja ehk siis mentaalsel tasandil. Nähtamatul tasandil, mis on juriidiliselt korrektsem.
Väidetakse, et Tunnet ei saa kirjeldada ja seda saab vaid tunnetada ja vahest ka kirjeldatakse mulle, et mõned tundlikud  "näevad seda oma sisemise nägemise ekraanil".
Aga saab.
Tunnet saab kirjeldada. Mina saan ja sellega pole probleeme. Kui saab tunnet kirjeldada, siis ma jõuan ikkagi samasse teemasse - Kus tunne asub?
Tunne on sellise "Värk", millel pole ühist terminit ja igaüks püüab seda kirjeldada ehk pigem jätta kirjeldamata - Oma Moodi.
Hunnik tundeid: armastus, viha, meeldivus, joovastus, äng nohjaa nii edasi.
Võtame selle tunde, mis on - Kõige levinum ja Kõige raskemini seletatav. Mina olen sellel teemal terve doktoritöö teinud - Armastuse Valem.
Mis on Arm?
Kus on Arm? (eestikeele tehniline tase paneb samale sõnale kaks vastupidist seletust). 
Kuidas on Arm?
Kes on Arm?
Mina ja mu hää sõpper Aigar oleme kirjeldanud - Kuidas seda pole olemas.
Teen oma kirjelduse.
No midagi ju on, siis saab seda ka kirjeldada.
Saavad kokku kaks inimest ( ja see kehtib ka mitte armunute kohta).
Miski köidab ja sa hakkad küsima küsimusi ehk - Sa hakkad kirjutama Programmi. Näiteks.
Mees
Joosep Toots.
Põllumees.  Mehaanik.    Pereisa  ja nii edasi.
Vanus.    Oskused.    Inimomadused    jne
Suhted   Seletused    Arusaamad jne jne jne
Nüüd hakkavad nende valikute vahele tekkima "nooled" ja tekstid Go To, kes teavad kuidas koostatakse programme ja kuidas info liigub nende vahel.
Kõik mehaanilised tegevused - elektriskeemid, pneumaatika, hüdraulika jt toimetava sama skeemi järgi. Kõik voolab sinna kuhu on kergem voolata. Selleks, et juhtida voolu sobivasse kohta, pannakse ette takistusi - kraane, ventiile, dioode, pooljuhte jne.
Sama programeerimine toimub ka inimese peas.
Armunud seisundis on piiranguid minimaalselt ja mida aeg edasi,  hakatakse panema rohkem "ventiile".
Armastus on - Meeldivuse Programm, mis muutub ajas ja situatsioonis. See on justkui muusika progrmammis, kus "tulbad" kerkivad ja langeva - Muusika rütmis, tugevuses jne.
Kuid, Kust tuleb Meloodia ehk Sobivus ja kust tuleb Müra ja Vastikus.
Rohkem ma juurde ei kirjutagi, sest see teema on nii pikk. Ma ise olen selle peenestanud Pulkadeks ja nagunii on see enamustele Vastuvõtmatu kirjeldus. Kuid ma tahangi olla Peapeale Pööraja, mitte takkakiitja.
 "Uskumatult Kirjeldamatu Armastuse" otsijad, luuletajad, lauljad jne (miks kõik laulud, enamus, on mingi haige armastuse otsimise hala).
Kokkuvõte.
Tunnete Inimesed on - Programmide Kirjutajad.
Uskumatu aga loogiline.
Loogikud ja praktikud on Realistid, vanade kogemuste baasil kulgejad.
Kuna maailm on Duaalne, oma kahe äärmusliku seisundiga, siis selle vahel on Lõputu Variantide Väli, mis koostab ennast vastavalt sellele - Mida me ise tahame.
Pole aega ega ruumi, vaid Võib Olla, et kõik on kogu aeg olemas. Kõik ajad, variandid ja võimalused, ning meil on võime ja oskus õppida vahetama neid variante.
Nt. Matrixi oraakel. Neo küsib oraaklilt: "Kui sa juba tead, millise variandi ma valin, siis kuidas ma saan teha valikuid".
Mis filmi kirjeldus siis oli. Sa saad teha ja kirjutada - UUSI PROGRAMME.
Halllooo!!! Kus me siis elame?????


   

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar