teisipäev, 24. oktoober 2023

KUHU KULGEB MAAILM?

  


Ma olen alati uurinud maailma ja see on kummaline. Kui kuulata meediat ja inimesi, siis - neil pole vastuseid. 

Ainus kust saab vastuseid on analüütika. 

See lugu on kahe analüütiku kirjeldus hetke olukorrast. 


Selleks, et aru saada tuleb näha põhjuseid. Põhjus-Tagajärg seoseid. 

Kõigepealt on vaja välja selgitada Võtmeprotsess.

  Põhiline poliitiline eetika on. 

Erinevate riikide moraalne õigus maailma üldsuse silmis, võtta vastu teatud välispoliitilisi ja sisepoliitilisi otsuseid.  

Kui on erinevad poliitilise eetika vormid, siis aegajalt need muutuvad ja eelnevad taunitavad reeglid muutuvad peamisteks/ aktsepteeritavateks.


 Ideede vastasseis. 

On kolm eksisteerimise ideed. 

1. Kaose idee. 

2. Tsivilisatsiooni idee.  

3. Natsionalismi idee. 

KAOS - kui iga riik tahab pirukast saada oma osa. Eliit tahab elada "rasvaselt" ja eriti veel teiste riikide arvelt. 

Kaose süsteem vajab - Hegemooni ehk Keisrit.

 Hegemoon võib  olla nii Isik kui ka Riik - Maailmavalitseja. Kaks hegemooni maailmas on nagu kaks naist köögis. 

Kui teatud inimesed tahavad teha mingit muud süsteemi, siis nad otsivad üles territooriumi, lähevad sinna ja tahavad olla vabad Hegemoonist ja luua endale Uue Paradiisi (uus maailmakord). Kui neid on palju, siis igamehe vabaduse visioon ei võimalda koos elamist. Metsik Lääs. 

Selleks on vaja luua riik, panna paika reeglid, luua valitsus ja leida valitsejad. 

Valitsemine tuleb - kinni maksta. Me maksame valitsustele Hästi. Aga. 

Meie valime neid? Valitsus töötab meie jaoks? Selleks me valime valitsuse ja loome Seadused. Sellises riigis on - seaduste Diktatuur, et me üksteist ära ei õgiks. Seega on ranged seadused, suured maksud ja valitud valitsus. 

See on Demokraatlik idee. 

Milleni see viis - Pankurite valitsus. 

Hegemooniale  ja ka hegemoonile ehk ainuvalitsejale on vaja Kaost. 

Tsivilisatsiooni idee.  See on omamoodi kogukond, mis saab olla Tsivilisatsiooni Riik või mitmete tsivilisatsioonide riikide ühendus, mida seovad ühised VAIMSED põhimõtted, fundamentaalsed (inimlikud) väärtused.

Kui Maa on jaotatud erinevateks tsivilisatsioonideks: anglo-saksid, slaavlased, idamaad, araabiamaad jne, kus on erinevad vaimsed väärtused, siis need hakkavad üksteisega võistlema (hiljem võitlema). 

Tsivilisatsioon ei ole natsionalistlik. Vaimsed ühised väärtused ei tunne inimeste vahel piire. Tsivilisatsioon seletab OMA väärtusi ja põhimõtteid. Olge nagu meie. Tsivilisatsiooni tunned sa ära ka teisest rahvusest inimeses ehk tundub olema Meie Tsivilisatsioonist-maailmavaatest. 

Natsionalismi idee - See on Sekt. 

Üks rahvahõim kuulutab oma ülimuslikkust. Natsionalist peab oma territooriumi - Korteriks. Kõik kes seal sees on peavad olema nagu meie ja kõik teised, kes arvavad teisiti on - Külalised. Külalisel on alati vähem õigusi kui omanikul. On Aukülalised ja neil on õigusi peaaegu samapalju kui omanikul. 

Natsionalismil on äärmuslik vorm ja see on Fašism. Fašism on natsionalismi diktatuur, mis loob korra, kuni sinnamaani, et kes ei täida - ellimineeritakse (tühistatakse). 

Sunniviisiline natsionalistlik assimileerimine on samuti natsionalismi diktatuur. 

Ja on veel ka termin - genotsiid. 

Kui riigis ei ole valdavat tsivilisatsiooni süsteemi või natsionalistlikku süsteemi, siis tekivad riigis paratamatult vältimatud kaootilised protsessid ehk poliitiline kaos. Kui kaootilised protsessid muutuvad juhitamatuks, tekivad tsivilisatsioonilised ja natsionalistlikud plokid ja ka blokid. 

Suurriigid hakkavad arendama oma nägemust ja väikeriigid peavad otsustama - millise tsivilisatsiooniga või rahvusega ühineda. Kaasnevalt hakkab tekkima Keelte monopoliseerimine, jäävad vaid mõned keeled ja eelkõige need, mis domineerivad internetis. 


Teise analüütiku kirjeldus. 

Kuidas võiks olla uus elu ehk tsivilisatsioon. 

Riik on valitsemise aparaat. Kui nn vanasti tootsid inimesed maal kõike ise ja vaja oli vaid soola ja tikke. Siis tuli aga "parasiitide grupp", kes hakkas maalastele - katust pakkuma. Tegelikult pakkus see katust teise samasuguse vastu, kes olid tegelikult omavahel kokkulepitud samast süsteemist. Selleks, et "kaitset saada" peab maksma maksu. Pärisorjuse ajal oli see "üüratult suur" ehk üks kümnendik (erinevalt tänapäevast)!!!!!   Parasiidid ise ei tooda mitte midagi - peale teise kaitsmise. 

Hiljem tuli veel suurem parasiitide süsteem - kes mõtles välja Raha. 

Vot raha kaitsmiseks ongi vaja kõike seda, mida nimetatakse - tänapäeva tsivilisatsioon. Raha, vara, elukeskkond jne, ja selleks mõeldi välja reeglid ja seadused ning Vanglad. 

Kõike seda ei ole vaja looduslikus-loomulikus tsivilisatsioonis. Selleks, et korraldada parasiitlik süsteem on vaja tsivilisatsioonist teha natsionalistlikud riigid. Veel parem on teha need riigid juhitavaks Hegemooniaga. Kas ühe juhiga või juhtide kollektiiviga. Hetkel on siis maailmas enamus riike natsionalistlikud, keda valitseva hegemoonid, kes on paika sahkerdatud (parteide hääletamise süsteemiga) demokraatlikult. Tulemuseks on "maailmakord", kus pole süsteemi, pole juhtimist ja pole valitud hegemooni. Seda süsteemi iseloomustab - Kaos. 

Ja ka kolmas analüütik. 

Ehksiis, hetkel on kuidagi lippa-lappa juhitav ja alalõpmata juhitamatu Iseorganiseerimine.  Kui elada maal ja üsna kaugel "tõmbekeskustest", siis seal on - Tsivilisatsioon. Suhteliselt kaugel oleva hegemooniga ja enamus oma küla demokraatiaga. Mida lähemale linnale, seda suurem on demokraatiline kaos, mis nõuab alati - Suuremaid Makse kui eelmisel aastal. 

Väljapääsu sellest süsteemist reaal-materialistlikul tasandil Ei Ole. 

Väljapääs oleks kas tehniline (linnalik) või maalähedane - Natsionalistlik Tsivilisatsioon ilma Hegemoonita. 

Üsna lähedane termin sellele on - Kommuun. Kuid kommuunis jäävad alles inimeste, sugude,  materialismi vastuolud. 

Selline Uus Süsteem, kus  kõik, oleks Lill ja Paradiis, saab toimuda vaid ühel tingimusel. Kui toimuks "esoteeriline", kvantmehaaniline või muu Paradigma muutus. 

Lihtsam variant oleks aga "ulmeline". 

 Kui inimesed oleksid kasvõi minimaalses telepaatilise ühenduses (Gaia), et nad tunnetaks - kui teine inimene Ei Räägi Tõtt. 

Hetkel on valida kahe äärmusliku variandi vahel olevaid süsteeme . Kas "pärapõrgu tšuktsi tsivilisatsioon"  ja Linnastunud Kaos. 

Muideks nende valitsemise variantidega käivad kõikide eluvaldkondade valitsemised, kaasaarvatud Peresuhted.        

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar