pühapäev, 21. mai 2023

VALIK

 


Mulle meeldis üks Telegrammi artikkel, kus Handole hakkab Kaja Kallas juba meeldima. Handol on üks väide, millele baseeruks kogu tänapäeva Vale. Kui 911 on sisetöö, siis kõik järgmised "kampaaniad" on seda automaatselt. Maskid, kliima, raha ja sõda. Seda 911 asja pole ilmselt mõtet korrutada, sest see kes teab, see teab ja kes mitte, see ilmselt ei saagi teada. Hoopis vingem on veidike irriteerida nende kallal, kes aktsepteerivad kõiki viimase aja sündmusi ja vandenõusid. 

"Viimane suur sündmus" tõestas ära minu ammuse arvamuse, et - sõdu pole olemas ja polegi olnud. Ei mingit kahte ilmasõda ega ka mingeid Napoleone või Aleksandreid, rääkimata veel mongoli-tatarlaste iket. Olemas olla saavad mingid väiksemad konfliktid mõne maa vahel ja seda ka üsna lühikese aja perioodil. Konfliktid võivad kesta ka aastaid, kuid seal on tavaliselt üksikud lahingud ja lihtsalt "üksteise vastas seismine". Sõdida Rinnetega, kus terve liin on mehi ja tehnikat täis on vähemalt tänapäeval lausvõimatu, sest ressursid saavad kiiresti otsa. Absoluutselt kõik inimesed esitavad aga küsimuse - minu vanavanemad ju sõdisid , nägid sõda ja olid ka küüditatud. Aga vat ei olnud, täpselt samamoodi nagu ei lennanud kaksiktornidesse ühtegi lennukit. 

Reaalselt pole kirjutatud mingit ajalugu, reaalselt pole ehitatud ühtegi kindlust ja tähelinna ega valatud ühtegi pronksist kahurit. Pole olemas mingit reaalsust, tunnetust, esoteerikat, kooliharidust jne. Ainus, mis võib olemas olla on Kvantfüüsikaline Virtuaalne mäng ja "Mehed Mustas vilgutamine". 

Ehk, maailm muutub vastavalt meie vaatlemisele ja kvantfüüsika kirjeldustele. Üks teadja akadeemik väidab, et maailmas on vaid kaks "energiat" . Valguslained ja elektromagnetlained. 

Sellest poleks vajagi enam kirjutada aga see seondub mingi Nursipalu ja Telegrammi algatusele - teha algatus kuidas muuta maailm paremaks. Ma olen sellest kirjutanud, kuidas näeks inimese elu välja - kui see oleks Lill ehk paradiis. 

Naljakal kombel saan ma seda kirjeldada nüüd ühe reisi baasil. Me käisime Taanis Nysumbahnenil võistlemas rallikrossis ja need kaks teemat: Taani ja võistlus, seletab teema lahti perfektselt. 

Ei olnud ma Taanis käinud ja räägiti, et on sile maa ja põllumajandus. Nii oligi.


 Kui Eestis peaks kuskilt tulema sõnnikuhaisu, siis meie lapselapsed nimetavad seda nüüd Taanilõhnaks (Taani kunni lõhn - heas mõttes). Kevadine aeg ja kõik külad olid täis põlde, lautu ja kuue suure rattaga virtsapütte. Kuna sõitsime rendiautodega ja ööbisime turismimajades, siis nägime kohalike elu. Taanikunni riik on - Paradiis. Sellel maal pole olnud sõdu, revolutsioone ja vabaks laulmist. 

Inimeste liikumine on meie mõistes minimaalne ja nende igapäevased tegevused kodused ja täiesti märkamatud. Autod sõidavad Taanis 80 km/tunnis. JA mitte grammigi kiiremini, pigem aeglasemalt. Pole ühtegi kiiruskaamerat, politseiautot, tasulist parklat (linnas parkimine 3 tundi tasuta) jne.  Absoluutselt kõik käituvad ühtemoodi aeglaselt, teisi jälgides ja MORAAL on ilmselt ainus politsei ja kontroll. 

Taanis on KOMMUUNID. Meie mõistes vallad ja muud kooseksisteerimise vormid. Ilmselt on see maailmaparim süsteem ehk Kunn ei pea ise enam midagi reguleerima, seda teevad inimesed ise. 

Meie inimene läheks sellises elukorralduses ilmselt "hulluks". Kui mittemidagi ei toimu või toimub aegluubis. (Kohe kui Riias maandusime ja sõitma hakkasime, hakkas "kihutamine" pihta). 

Küsimus pole ilmselt rahvuses või temperamendis. Vastus on - Sagedustes. Maailma iga piirkond kannab erinevaid sagedusi ja seal piirkonnas elavad vastava vastuvõtuvõimega inimesed. Meie elame just siin, kus me elame ja  just seda elu. Me kiirustame ja jahmerdame. Lööme üksteisest üle ehk tegelikult me Võistleme-Võitleme. Meie autojuhid ei ole võimelised "roomama" kaheksakümnega. Mis siis, et meie maa ei ole suurem kui Taani ja teed pole paremad. 

Mina isiklikult ei ole nõus oma ülejäänud elu Taanimoodi maha molutama. 

Ja siit tekib nagu küsimus - mida me tahaks siis parandada???? Parandada eestlast või slaavlast geneetiliselt, et need muutuks Taanlasteks? Lootusetu. 

Kõikides situatsioonides, mida inimene tahaks muuta, tuleb teha valikuid. Tavaliselt tahetakse teha valikuid - Hea ja Halva vahel. Vahel aga ka - Halva ja Veel Halvema vahel. Niipea kui keegi "tarkpea" või lihtsalt hea inimene tahab teha mingeid muutusi ehk valikuid, on ta juba määratud luhtumisele ehk Tühistatud. Ja kas siis ongi üldse olemas võimlust millegi muutmiseks. On küll. 

Tuleb lõpetada - Valikud. 

Reaalsust pole olemas ja kvantfüüsikat kah aga kuidagiviisi elama peab, siis käib see variant kah. (Ise valisime).  

Eelmine teema seletas seda, et  Duaalsus ehk Valikud ei päästa meid jamadest ära. Minul ja neil teistel, kes mängivad siin elus omi mänge, teevad elu võistluseks ja nad saavad seda taha Teadlikult. Ehk. Kui on vaja võistelda, siis viid ennast ühele poole barjääri ja kui tahad, et elu oleks harulikum, siis teisele poole. Nagunii ei oska mittekeegi teha oma elu selliseks - nagu nad tahaks. 

Kui tahta - Kõike Rohkem, siis hakake Taanlasteks ehk, tehke lihtsaid valikuid ja piisavalt aeglaselt.

 Need kes tahavad "rallit sõita", Bondi filmi vaadata ja muid Äkksione, siis neil on üks võimalus. 

Mitte Teha Valikuid. Kahe pilu katse omapära on selles, et kui elementaarosakest ei vaatle ja ei tee valikuid, siis ta Lainetab. 

1. Kõik on võimalik. 

2. Juhtub see, mis juhtub. 

3. Juhtub nii nagu keegi teine sind vaatleb. 

Kuidas teha "asju" nii, et saad kohe ja seda mida tahad.  Sa lähed ja Võtad. Täpselt nii nagu sa poes saia ostad. Miks see mind järjekordselt kõnetas. 

Keegi terane märkas seda seletust Matrixi filmist. Kui esimeses seerias pandi Neo valiku ette - punane või sinine. Ehk kas Morfeuse või Smithi reaalsus? Asi seegi, sest see polnud enam mister Andersoni unereaalsus. 

Ja mind pani iga kord imestama, miks peab selliseid filme olema ja miks neis filmides on nii palju võitlusstseene. Ja need stseenid on erinevad. Stseenid mis tekivad kui keegi teine vaatleb sind ja kujundab sinu käimasolevat reaalsust. Või stseenid kus sa võitled ise oma sisekaemusega või sisseistutatud programmidega. 


 Ja siis järgmises seerias loobus Neo Teadlikult Oraakli pakutavast valikust. 


Nagu ka Neo, peaks me tegema oma otsused ise ja Minema Lõpuni. 

Meie "valik" oli käia ka Legolandis. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar